Eldorado rozważa emisję, liczy na 100-150 mln zł

(Marek Druś)
15-11-2006, 20:29

Zarząd Eldorado rozważa nową emisję akcji o wartości około 100- 150 mln zł w połowie przyszłego roku, z której środki mogłyby posłużyć na przejęcia - poinformował na konferencji prasowej prezes spółki Artur Kawa.

Zarząd Eldorado rozważa nową emisję akcji o wartości około 100- 150 mln zł w połowie przyszłego roku, z której środki mogłyby posłużyć na przejęcia - poinformował na konferencji prasowej prezes spółki Artur Kawa.

"Zgłaszają się do nas spółki, które są zainteresowane przyłączeniem się do grupy, ale w zamian za przejęcie chcą gotówki. Chcielibyśmy mieć możliwość podjęcia szybkiej decyzji, stąd pomysł nowej emisji" - dodał. Zaznaczył, że nowa emisja jest na razie tylko intencją zarządu i zostanie zaproponowana radzie nadzorczej na wiosnę.

Kawa poinformował, że Eldorado prowadzi rozmowy z kilkunastoma spółkami w sprawie przejęć. Nowe firmy mogą dołączyć do grupy już połączonych spółek Eldorado i BOS w przyszłym roku.

"Proces łączenia z BOS nie przeszkadza nam w rozmowach z kolejnymi spółkami. Spodziewam się, że niektóre z nich mogą zakończyć się w I kwartale przyszłego roku" - ocenił Kawa.

Dodał, że firmy, z którymi prowadzone są rozmowy mają obroty od kilkudziesięciu do kilkuset mln zł rocznie, działającymi w segmencie dystrybucji i detalu.

Na początku listopada akcjonariusze Eldorado zdecydowali o emisji do 2.085.323 akcji serii H, do 4.203.562 akcji serii I, do 55.747 akcji serii J i do 290.468 akcji serii K z pozbawieniem dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru. Akcje zostaną skierowane do akcjonariuszy BOS.

Według spółki, zamknięcie transakcji powinno nastąpić do końca listopada.

"Mam nadzieję, że uda nam się zarejestrować połączenie do końca roku, wtedy od początku 2007 roku wyniki obu spółek byłyby konsolidowane" - powiedział Kawa.

Spółka czeka jeszcze na pozwolenie z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Na poziomie działalności operacyjnej Eldorado i BOS rozpoczęły proces łączenia od powołania centralnego biura zakupu. "W ten sposób rozpoczęliśmy proces unifikacji zakupów. Pierwszych efektów tego procesu spodziewamy się w I kwartale przyszłego roku" - ocenił Kawa. "Największym wyzwaniem będzie dla nas ujednolicenie systemu informatycznego" - dodał.

W 2005 roku Eldorado osiągnęło 1,28 mld zł przychodów i 20,9 mln zł zysku netto. Przychody BOS wyniosły w 2005 roku 2,53 mld zł, a zysk netto 30,6 mln zł.

Po III kwartałach tego roku Eldorado miało ponad 1 mld zł przychodów, 41,2 mln zł EBITDA, 27,9 mln zł EBIT i 20,1 mln zł zysku netto.

"Wyniki BOS są zgodne z naszymi oczekiwaniami. Zgodnie z tym, co zapowiadaliśmy, w tym roku wyniki Eldorado i BOS będą lepsze niż w 2005 roku" - powiedział Kawa.

Eldorado i BOS podpisały w maju list intencyjny. Zgodnie z nim, Eldorado przejmuje 100 proc. akcji BOS, w zamian za własne akcje.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Eldorado rozważa emisję, liczy na 100-150 mln zł