Eldorado wydzieliło działalność hurtową, nie zmieniono nazwy

23-03-2007, 11:01

Akcjonariusze spółki Eldorado, właściciela sieci sklepów spożywczych, zgodzili się na zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki w postaci pionu hurtowej dystrybucji towarów.

Nie podjęto zaplanowanej na to walne zgromadzenie decyzji o zmianie nazwy spółki. Na prośbę zarządu, NWZ zostało przerwane do 4 kwietnia do godz. 12:00.

Akcjonariusze wyrazili w czwartek "zgodę na zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki Eldorado SA w postaci pionu hurtowej dystrybucji towarów, poprzez jej wniesienie jako wkład niepieniężny do spółki Eldorado Sp. z o.o. na poczet pokrycia udziałów obejmowanych przez Eldorado SA w podwyższonym kapitale zakładowym spółki Eldorado Sp. z o.o." - głosi uchwała NWZ.

W projektach uchwał na czwartkowe NWZ Eldorado podało, że akcjonariusze zdecydują o zmianie nazwy spółki w związku z realizacją strategii "rozwoju opartej na rozwoju organicznym i aktywnej konsolidacji polskiego handlu FMCG".

Według danych z końca ub. roku, działalność dystrybucyjna prowadzona jest przez siedem spółek wchodzących w skład grupy (Arsenal, BOS, DEF, DLS, Express Podlaski, Eldorado, Sygel-Jool). Działalność detaliczna realizowana jest za pośrednictwem 7 sieci detalicznych (Berti, Goska, Lewiatan Podlasie, PMB Market, Spedycja Wschód, Stokrotka, Rexpol). Sieci prowadza sprzeda w 154 sklepach detalicznych.

Według nieaudytowanych danych, w 2006 roku grupa Eldorado miała 25,30 mln zł zysku netto wobec 20,86 mln zł zysku rok wcześniej przy przychodach odpowiednio: 1.406,73 mln zł wobec 1.280,13 mln zł. ISB

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Eldorado wydzieliło działalność hurtową, nie zmieniono nazwy