Electro World będzie polski

Wiktor Szczepaniak
opublikowano: 07-08-2009, 06:50

Brytyjski potentat wycofuje się z naszego kraju. Prezes sieci Mix Electronics zamierza przejąć sklepy sieci Electro World w Polsce.

Już od roku po rynku handlowym krążą spekulacje i plotki o planach wycofania się z Polski sieci marketów Electro World, należącej do brytyjskiej grupy DSG International. Teraz są już na to dowody. Kilka dni temu w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wylądował wniosek krakowskiej spółki Hesal o wydanie zgody na przejęcie firmy Electro World z siedzibą w Warszawie. Okazuje się, że jednym z udziałowców Hesala jest Henryk Sala, prezes ogólnopolskiej sieci sklepów Mix Electronics, handlującej sprzętem RTV i AGD. Wszystko wskazuje więc na to, że krakowska sieć zamierza przejąć markety Electro World w Polsce, a dzięki temu skokowo przyspieszyć rozwój i awansować do ścisłej branżowej czołówki.

Electro World oficjalnie nie potwierdza na razie planów wyjścia z Polski, ale też nie zaprzecza.

Więcej na ten temat w piątkowym Pulsie Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wiktor Szczepaniak

Polecane