Electrolux otworzy w 2006 r. kolejne dwie fabryki w Polsce

Internet Securities
opublikowano: 20-03-2006, 10:37

Szwedzki producent sprzętu AGD Electrolux jeszcze w tym roku otworzy w Polsce dwie fabryki: w Oławie i w Świdnicy. Fabryka pralek w Oławie rozpocznie działalność już w kwietniu, a fabryka w Świdnicy – pod koniec roku, dowiedziała się agencja ISB.

Szwedzki producent sprzętu AGD Electrolux jeszcze w tym roku otworzy w Polsce dwie fabryki: w Oławie i w Świdnicy. Fabryka pralek w Oławie rozpocznie działalność już w kwietniu, a fabryka w Świdnicy – pod koniec roku, dowiedziała się agencja ISB.

Wartość całej inwestycji w Oławie wyniesie 40 mln euro. W ciągu najbliższych dwóch lat zatrudnienie w fabryce znajdzie 400 osób.

„Chcemy, żeby po trzech latach działania fabryka w Oławie produkowała 600 tys. sztuk pralek rocznie” – poinformowała ISB Magdalena Bulera, rzecznik prasowy firmy.

Z kolei pod koniec roku otworzona zostanie fabryka Electroluksa w Świdnicy. Będzie to już czwarta fabryka spółki w Polsce (dwie pozostałe są zlokalizowane w Siewierzu i w Żarowie).

Szwedzka spółka zamierza do końca 2007 roku zlikwidować fabrykę w Norymberdze i przeniesie produkcję m.in. do Polski.

„Rynek Europy Środkowo-wschodniej jest bardzo atrakcyjny jeśli chodzi o koszty produkcji w porównaniu z np. rynkiem niemieckim. Polska jest również bardzo atrakcyjnym rynkiem zbytu dla Electroluksa. Podczas gdy nasycenie rynku zachodniego zmywarkami wynosi ok. 40%, w Polsce jest to ok. 5%” – tłumaczy decyzję o otwieraniu kolejnych fabryk w Polsce Bulera.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane