Elektrim coraz bliżej lini minimów

Dariusz Karolak
opublikowano: 19-03-2001, 00:00

Elektrim coraz bliżej lini minimów

Zaprzepaszczona okazja dokapitalizowania Elektrimu w okresie dobrej dla wszystkich telekomów koniunktury teraz się mści. Na wykresie tygodniowym powstała 9 z rzędu czarna świeca. Żaden ze wskaźników nie zapowiada zakończenia silnego trendu (ADX 52 pkt.). Sytuacja nie jest jednak tak beznadziejna. Po pierwsze dlatego, że przy 24,4 z poziomem dna z 8 XI’99 krzyżuje się linia minimów z 24 V i 26 X. Po drugie, na początku kwietnia wypada wskazanie 22-tygodniowego cyklu średnioterminowych minimów.

Brakuje dywergencji wyprzedzających zazwyczaj odwrócenie trendu. Dlatego można oczekiwać, że druga połowa marca to czas ich powstawania, z gwałtownymi ruchami cen w obu kierunkach. Każdorazowo koniec bessy Elektrimu był bardzo gwałtowny i przypuszczalnie kolejny raz historia się powtórzy. Obrona 24,4 powinna zaowocować testowaniem rocznej linii bessy przy 44 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy