Elektrim <ELEW.WA> Nr 126/02 - odstąpienie od podpisania ostatecznych umów restrukturyzacyjnych

&quot;Paged&quot; Spółka Akcyjna
opublikowano: 02-09-2002, 17:33

NR 126/02 - ODSTĄPIENIE OD PODPISANIA OSTATECZNYCH UMÓW RESTRUKTURYZACYJNYCH

Zarząd Elektrim S.A. informuje, że w dniu 2 września 2002 r. Elektrim S.A., po podjęciu stosownej uchwały przez Zarząd, wystosował zawiadomienie do obligatariuszy posiadających obligacje wymienne wyemitowane przez Elektrim Finance B.V. w kwocie 1.795.024.000 PLN (440.000.000 Euro) z kuponem odsetkowym 3,75% i dacie wykupu w 2004 r., które są objęte nieodwołalną i bezwarunkową gwarancją udzieloną przez Elektrim S.A., informując o odstąpieniu od podpisania ostatecznych umów restrukturyzacyjnych oraz odwołaniu Daty Restrukturyzacji Obligacji wyznaczonej na dzień 4 września 2002 r. w celu podpisania tych umów.

Zarząd Elektrim S.A. po dogłębnej analizie sytuacji spółki podjął trudną decyzję i postanowił, że w świetle obecnej sytuacji rynkowej Elektrim S.A. nie może w dobrej wierze wywiązać się z dotychczasowych ustaleń odnośnie warunków restrukturyzacji obligacji ze względu na bardzo trudną sytuację w zakresie sprzedaży i upłynnienia najważniejszych aktywów spółki. Skomplikowana sytuacja prawna najważniejszych aktywów holdingu oraz znaczące pogorszenie warunków rynkowych powodują, że pozyskanie przez spółkę środków wystarczających na spłatę raty grudniowej przewidzianej w obecnych warunkach restrukturyzacji jest bardzo mało prawdopodobne. Ogólna wartość możliwych do upłynnienia aktywów Elektrim S.A. obniżyła się na skutek pogorszenia się sytuacji ekonomicznej w Polsce i na rynkach kapitałowych i może spowodować niemożliwość sprzedaży tych walorów za taką wartość, by przychody netto Elektrimu mogły pokryć wielkość zadłużenia i szybko narastające odsetki.

Data sporządzenia raportu: 02-09-2002

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: &quot;Paged&quot; Spółka Akcyjna

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Elektrim &lt;ELEW.WA> Nr 126/02 - odstąpienie od podpisania ostatecznych umów restrukturyzacyjnych