Elektrim odrzuca ofertę funduszy

Reuters
opublikowano: 15-04-2002, 00:00

Fundusze Elliott i Centaurus, które w poniedziałek złożyły ofertę kupna za 450 mln EUR 49 proc. udziałów w Elektrimie Telekomunikacji, spółce kontrolującej Polską Telefonię Cyfrową, poinformowały, że Elektrim odrzucił ich propozycję.

— Elektrim odmówił możliwości przeprowadzenia przez konsorcjum due diligence i udziału w negocjacjach na rozsądnych zasadach — podały fundusze w komunikacie.

Akcjami ET jest też zainteresowane konsorcjum BRE Banku i Eastbridge.

— Elliott/Centaurus były zszokowane, gdy dowiedziały się, że zarząd Elektrimu zamierza skorzystać z oferty BRE. To niezrozumiałe ze względu na fakt, że konsorcjum złożyło ofertę na 450 mln EUR, która znacząco przekracza propozycję BRE (400 mln EUR) — głosi komunikat.

Wznowione w piątek WZA Elektrimu wybrało przewodniczącego nowej rady nadzorczej. Został nim Denwood Syed, postrzegany jednak jako osoba związana z Eastbridge.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Elektrim odrzuca ofertę funduszy