Elektrim opiera się spadkom

Sebastian Gawłowski
06-08-2001, 00:00

Elektrim opiera się spadkom

W minionym tygodniu indeks największych spółek bezskutecznie zmagał się z oporem na wysokości 1200 punktów. Potencjał wzrostu ograniczały wydarzenia dotyczące dwóch najcięższych walorów na giełdzie — Telekomunikacji i Elektrimu. W notowaniach na początku tygodnia warszawski holding był jeszcze jednym z motorów zwyżki, dzięki nadziejom na rychłe parafowanie umowy, w której kartą przetargową są aktywa telekomunikacyjne holdingu. Niestety, pierwsze sesje sierpnia przyniosły wyraźne wyhamowanie wzrostowej tendencji na walorach giganta.

Podobnie jak w przypadku narodowego telekomu, spadek ceny Elektrimu wynika z rozczarowania. Brak rozstrzygnięć w negocjacjach z francuskim Vivendi oraz wyznaczanie kolejnych terminów podpisania umowy musiały w końcu zirytować inwestorów. Kolejne zawieszenie rozmów przedstawicieli francuskiego Vivendi Universal z Elektrimem przerwało podobno niezadowolenie Francuzów z przebiegu negocjacji z zarządem polskiej spółki.

Kurs akcji Elektrimu jest pogrążony w głębokiej bessie. Tego faktu nie zmieniają na razie ostatnie próby wyrwania się z panującej dekoniunktury. Bieżące problemy ze wzrostem kursu wynikają z napotkania na wysokości 20 zł pierwszych barier uaktywniających podaż. Sforsowanie tych oporów będzie sygnałem do kupna akcji spółki, jednak aby do tego doszło, na rynek muszą napłynąć wiadomości mobilizujące stronę kupującą.

Rynek wciąż wierzy w podpisanie umowy w obecnej postaci. Taki wniosek nasuwa się po obserwacji zachowania ceny spółki w trakcie sesji. Elektrim nie chce spadać, a podczas notowań stara się niwelować straty. W piątek akcje spółki startowały z stratami rzędu 4 proc., by zakończyć handel jedynie 0,49 proc. na minusie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Elektrim opiera się spadkom