Elektrim: prawdopodobnie we wtorek umowa z Vivendi

Michał Kobosko
opublikowano: 30-07-2001, 15:36

Dopiero we wtorek, a nie - jak dotąd uważano - w poniedziałek, upłynie termin podpisania przez Elektrim ostatecznej umowy o oddaniu kontroli nad aktywami telekomunikacyjnymi francuskiemu Vivendi Universal.

- Strony dały sobie czas na zawarcie porozumienia do końca lipca, a zatem termin upływa we wtorek. Właśnie 31-go członkowie zarządu Elektrimu lecą do Paryża, gdzie może dojść do podpisania umowy - powiedziała nam osoba związana z Elektrimem.

Miesiąc temu Vivendi i Elektrim zawarły porozumienie, w wyniku którego ma nastąpić konsolidacja spółek telekomunikacyjnych w ramach Elektrimu-Telekomunikacja (ET). W ramach transakcji finansowanej przez Vivendi, ET miałby nabyć od Elektrimu spółki El-Net, Elektrim Tv-Tel, Telefonia Regionalna, Polish Phonesat, Inter-Net Polska, VPN Service, Elektrim OnLine, CT Creative Team, eCenter, Poland.com i Elektrim-Autoinvest za łączną kwotę 489 mln Euro.

Poza nabyciem spółek od Elektrimu przez ET, Vivendi ma kupić taką liczbę udziałów w ET, aby uzyskać większościowy pakiet kontrolny w ET w oparciu o proporcje 51/49 za dodatkową opłatą w wysokości 100 mln Euro. We wstępnym porozumieniu znalazł się też zapis o zamierze wprowadzenia ET na giełdę w ciągu 12-18 miesięcy.

W poniedziałkowych notowaniach akcje Elektrimu są wyceniane na 19,90 zł (spadek o 0,5 proc.).

MK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Kobosko

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Elektrim: prawdopodobnie we wtorek umowa z Vivendi