Elektrim prowadzi nieformalne rozmowy z DT i Vivendi

Marek Druś
08-06-2001, 18:35

Zarząd Elektrimu poinformował w piątkowym komunikacie, że podejmie kroki zapewniające postęp w prowadzonych rozmowach z Deutsche Telekom AG i Vivendi Universal.

Z komunikatu wynika, że zarząd holdingu zaangażował się w rozmowy, prowadzące do znalezienia rozstrzygnięcia obecnej sytuacji w drodze nieformalnych rozmów.

- Rozmowy te (...) dotyczą wyłącznych negocjacji z Deutsche Telekom AG, rozpoczętych po złożeniu oferty w dniu 10 maja 2001 r. oraz oferty Vivendi Universal SA publicznie zaprezentowanej w dniu 22 maja 2001 r – głosi komunikat.

Jednocześnie zarząd polskiej spółki wyraził przekonanie, że „obecnie wybór jednej propozycji przy jednoczesnym wykluczeniu drugiej, mógłby doprowadzić do postępowania sądowego o wymiarach, godzących w dobro akcjonariuszy Elektrimu”.

Uważa zatem, że „dotychczas przedstawione oferty nie muszą się wzajemnie wykluczać”.

- Zarząd zamierza znaleźć takie rozwiązanie, które byłoby akceptowalne i korzystne dla wszystkich stron tj. Deutsche Telekom AG, Vivendi Universal SA i Elektrim SA, a jednocześnie nie powodowałoby kolejnych kroków prawnych, jakie mogłaby podjąć którakolwiek ze stron w związku z działalnością telekomunikacyjną prowadzoną przez Grupę Elektrim – napisano w komunikacie wydanym przez zarząd spółki.

Sytuacja, w której porozumienie nie zostanie osiagnięte skłoni zarząd Elektrimu, zgodnie z deklaracją zawartą w komunikacie, do opracowania harmonogramu i metody oceny obu ofert.

Warto zwrócić uwagę, że podkreślana przez zarząd Elektrimu możliwość określenia "trzeciej drogi" wyjścia z sytuacji stworzonej przez złożenie przez DT i Vivendi ofert kupna PTC, znalazła się już wcześniej w wypowiedzi Marka Mobiusa, szefa Templeton Asset Management, największego finansowego udziałowca warszawskiego holdingu.

— Ta sprawa jest niezwykle skomplikowana i myślę, że możemy być mocno zaskoczeni ostatecznymi rozstrzygnięciami. To wcale nie jest decyzja zerojedynkowa: Niemcy albo Francuzi. Wyobrażam sobie współpracę między Vivendi i DT, widzę też możliwość pojawienia się w tym układzie trzeciego partnera. Jakkolwiek by było, uważam, że Elektrim powinien także w przyszłości stać na dwóch nogach — telekomunikacyjnej i energetycznej — powiedział Mark Mobius w wywiadzie udzielonym pod koniec maja "Pulsowi Biznesu".

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Elektrim prowadzi nieformalne rozmowy z DT i Vivendi