Elektrim przygotowuje odpowiedź na zarzuty Vivendi

pb.pl
opublikowano: 23-09-2007, 11:48

W piątek w "Pulsie Biznesu" ukazało się płatne ogłoszenie francuskiego Vivendi, w którym koncern pyta, gdzie zginęło 12  mld zł aktywów Elektrimu. Polski holding przygotowuje odpowiedź, która ukaże się w poniedziałkowym "PB". Sytuację bada Komisja Nadzoru Finansowego.

"Gazeta Wyborcza" w sobotę cytuje Łukasza Dajnowicza z KNF.
- Elektrim to holding, w którym żonglowano aktywami między spółkami. Takie operacje wykonuje się, by uciec z majątkiem przed wierzycielami. Elektrim jako spółka giełdowa powinien informować giełdę o przesunięciu aktywów z firmy do firmy. Ale tego nie robi - mówi rzecznik Komisji.

W poniedziałek Elektrim ma zarzucić Vivendi, że to Francuzi działali na szkodę Elektrimu, chcąc doprowadzić do jego upadłości likwidacyjnej.

Także jutro zarząd KGHM będzie też zastanawiał się nad inwestycją w PAK, w który zaangażowany jest Elektrim. W piątek resort skarbu zlecił dodatkowe analizy na temat opłacalności inwestycji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: pb.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Elektrim przygotowuje odpowiedź na zarzuty Vivendi