Elektrim rośnie dzięki oddaleniu groźby bankructwa

Reuters
opublikowano: 17-01-2002, 10:39

WARSZAWA (Reuters) - Akcje Elektrimu zyskały znacząco w trakcie porannego handlu czwartkowej sesji giełdowej, za sprawą korzystnego wyroku sądowego dla spółki, otwierającego postępowanie układowe z wierzycielami, uważają analitycy. "Inwestorzy przyjęli z entuzjazmem decyzję sądu. Spółka będzie mogła prowadzić działalność i stąd zwyżka kursu" - uważa Tomasz Jerzyk, analityk w DM

WARSZAWA (Reuters) - Akcje Elektrimu zyskały znacząco w trakcie porannego handlu czwartkowej sesji giełdowej, za sprawą korzystnego wyroku sądowego dla spółki, otwierającego postępowanie układowe z wierzycielami, uważają analitycy.

"Inwestorzy przyjęli z entuzjazmem decyzję sądu. Spółka będzie mogła prowadzić działalność i stąd zwyżka kursu" - uważa Tomasz Jerzyk, analityk w DM BZ WBK.

W środę sąd oddalił wniosek o upadłość Elektrimu i zarządził wszczęcie postępowania układowego, ale jeżeli nie przyniesie ono rezultatów, alternatywą będzie ogłoszenie upadłości firmy.

Kurs spółki do godziny 10.38 wzrósł o 7,5 procent do 11,00 złotego.

Za układem opowiadała się sama spółka oraz wnioskowała za nim Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG), natomiast za upadłością Elektrimu grupa obligatariuszy.

Elektrim nie spłacił na czas zadłużenia wynikającego z emisji obligacji - w sumie około 480 milionów euro, więc obligatariusze złożyli wniosek o upadłość firmy. Ta jednak zwróciła się do sądu z wnioskiem o wszczęcie postępowania układowego i zaproponowała, by dług zredukować o 40 procent.

Teraz ruch jest po stronie Elektrimu, uważają analitycy. Obligatariusze chcą bowiem szybkiego i pełnego wypłacenia zaległości.

"Oczekujemy na sensowną propozycję Elektrimu w ciągu najbliższych kilku dni" - napisał w komunikacie Jarosław Golacik, z jednego z londyńskich funduszy inwestycyjnych, reprezentujący obligatariuszy Elektrimu.

((Ewa Krukowska, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Elektrim rośnie dzięki oddaleniu groźby bankructwa