Elektrim rośnie po doniesieniach o propozycji Vivendi

opublikowano: 11-04-2001, 15:02

WARSZAWA (Reuters) - Akcje Elektrimu wzrosły znacząco w środę, po publikacji prasowej, według której Vivendi zamierza objąć akcje Elektrimu w zamian za udziały, które ma w Elektrim Telekomunikacja. Jak uważają maklerzy, oznaczałoby to zażegnanie sporów pomiędzy obiema spółkami.

Do godziny 15.00 kurs Elektrimu wzrósł o 7,8 procent do 30,5 złotego, po tym jak środowy Parkiet doniósł, że Vivendi zamierza w zamian za udziały w Elektrimie Telekomunikacja objąć akcje nowej emisji Elektrimu.

Obroty na Elektrimie wynosiły jedną czwartą całkowitych środowych obrotów, zaś indeks WIG20 wzrósł o 1,7 procent.

Obecnie Vivendi ma 49 procent Elektrimu Telekomunikacja, która kontroluje PTC i firmę Bresnan.

"Niektórzy sądzą, że to mogłoby położyć kres konfliktowi między Elektrimem a Vivendi. Ostatnie wyceny spółki zakładały najczarniejszy scenariusz, włączając nawet bankructwo" - powiedział zarządzający w jednym z wiodących funduszy emerytalnych.

Przed zaplanowanym na 20 kwietnia walnym zgromadzeniem akcjonariuszy, Vivendi starał się przekonać udziałowców Elektrimu, że będzie lepszym partnerem niż faworyzowany przez zarząd Deutsche Telekom.

Analitycy spodziewają się, że na zbliżającym się walnym dojdzie do pojedynku pomiędzy Vivendi a Deutsche Telekom o przyszłość Elektrimu.

W ubiegłym miesiącu Vivendi, który ma 6,4 procent Elektrimu próbował usunąć prezesa spółki, jednak dzięki nieoczekiwanej rezygnacja trzech z siedmiu członków rady nadzorczej do tego nie doszło z powodu braku kworum.

Vivendi utrzymuje, że stara się chronić własne interesy w spółkach telekomunikacyjnych, po tym jak Elektrim podpisał list intencyjny z Deutsche Telekom dotyczący sprzedaży udziałów w spółkach telefonii stacjonarnej.

((Krzysztof Borowski, Reuters Serwis Polski, tel. +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Elektrim rośnie po doniesieniach o propozycji Vivendi