Elektrim Telekomunikacja nadal uważa się za właściciela 48% PTC

Internet Securities
12-06-2006, 16:06

Elektrim Telekomunikacja (ET) nadal uważa się za właściciela pakietu 48% udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC), operatora sieci Era i Heyah, poinformował Aleksander Kobecki, rzecznik Elektrimu Telekomunikacja. W ocenie ET, spółki tej nie dotyczą spory między Deutsche Telekom (DT) a Elektrimem.

Elektrim Telekomunikacja (ET) nadal uważa się za właściciela pakietu 48% udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC), operatora sieci Era i Heyah, poinformował Aleksander Kobecki, rzecznik Elektrimu Telekomunikacja. W ocenie ET, spółki tej nie dotyczą spory między Deutsche Telekom (DT) a Elektrimem.

Kontrolowany przez Vivendi ET podtrzymuje takie stanowisko po opublikowaniu w poniedziałek wyroku Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu, który stwierdził, że Deutsche Telekom (DT) w sposób ważny wykonał wobec Elektrimu opcję kupna udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC) i posiada obecnie 97% kapitału tej spółki.

„Elektrim Telekomunikacja pozostaje właścicielem pakietu udziałów w PTC. Wszelkie spory między Elektrim SA a DT nie dotyczą ET i nie mają wpływu na jego prawo własności do udziałów w PTC” – powiedział Kobecki, reprezentujący ET.

Władze Elektrimu, z którym ET toczy spór o udziały w PTC, na poniedziałkowej konferencji prasowej poinformowały, że wykonają wyrok trybunału dotyczący opcji call. Jednocześnie Elektrim zapowiada wystąpienie do francuskiego koncernu Vivendi Universal, z roszczeniem o odszkodowanie.

Z tytułu opcji call Elektrim liczy na uzyskanie od DT co najmniej 350 mln euro jako zapłatę za 48% PTC. To wartość księgowa tego pakietu, której zapłatę przewiduje umowa wspólników PTC.

Przedstawiciele Elektrimu liczą jednak, że cena ta może być wyższa, gdyż sąd uwzględni okoliczności niewykonania wyroku w kwestii własności 48% udziałów PTC. Według Elektrimu, wykonaniu postanowień przeszkodziło Vivendi Universal i zależny od niego Elektrim Telekomunikacja. (ISB)

esc/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Elektrim Telekomunikacja nadal uważa się za właściciela 48% PTC