Elektrim Telekomunikacja o przejęciu siedziby PTC przez nowy zarząd

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 04-03-2005, 23:25

W piątek w godzinach popołudniowych nastąpiło bezprawne przejęcie siedziby spółki Polska Telefonia Cyfrowa (PTC) przez grupę osób reprezentujących Elektrim i spółki z grupy Deutsche Telecom, podające się za rzekome władze PTC - podał w piątek wieczorem w komunikacie Elektrim Telekomunikacja.

W piątek w godzinach popołudniowych nastąpiło bezprawne przejęcie siedziby spółki Polska Telefonia Cyfrowa (PTC) przez grupę osób reprezentujących Elektrim i spółki z grupy Deutsche Telecom, podające się za rzekome władze PTC - podał w piątek wieczorem w komunikacie Elektrim Telekomunikacja.

Elektrim Telekomunikacja zapowiada, że będzie kontynuował obronę swego prawa własności w spółce PTC - operatorze sieci Era i Heyah.

"Poszkodowanym w wyniku przestępstwa jest nie tylko spółka Polska Telefonia Cyfrowa, ale także Elektrim Telekomunikacja jako jej udziałowiec. Bezprawne przejęcie siedziby spółki Polska Telefonia Cyfrowa było możliwe dzięki wpisaniu przez Sąd Rejonowy Wydział XIX Rejestrowy w Warszawie, z rażącym naruszeniem prawa i w wyniku przestępstwa, spółki Elektrim jako rzekomego właściciela 48 proc. udziałów w spółce Polska Telefonia Cyfrowa, zamiast spółki Elektrim Telekomunikacja" - czytamy w komunikacie.

"W kraju, w którym sądy działają wolno i źle, decydującą rolę odgrywają firmy ochroniarskie" - powiedział cytowany w komunikacie członek zarządu Elektrim Telekomunikacja Philippe Hodouin.

Rzecznik Polskiej Telefonii Cyfrowej nie chciał w piątek komentować tej sprawy i odsyłał do komunikatu prasowego PTC opublikowanego na stronach internetowych spółki. "Najbliższe dni pozwolą na przygotowanie pełniejszych informacji" - powiedział PAP Antoni Mielniczuk.

"Zarząd spółki Polska Telefonia Cyfrowa informuje, iż w wyniku działań podjętych w trosce o najlepiej pojęty interes spółki, od dnia dzisiejszego (piątek, 4 marca - PAP) wykonuje swoją działalność w jej siedzibie" - czytamy w komunikacie PTC z 4 marca.

"Dla pracowników, kontrahentów i partnerów Polskiej Telefonii Cyfrowej dzisiejsze działania (z piątku, 4 marca - PAP) oznaczają powrót do spokojnej, niezakłóconej pracy" - dodaje komunikat.

W ubiegły piątek, 25 lutego, dotychczasowy zarząd PTC poinformował w komunikacie, że udziałowcy spółki - Elektrim SA i Deutsche Telekom - dokonali nielegalnej zmiany w radzie nadzorczej i zarządzie operatora, chcąc przejąć nad nim kontrolę. Sąd Rejestrowy zatwierdził zmiany.

W komunikacie zapowiedziano, że zostaną podjęte wszystkie środki, aby "chronić dobro firmy, pracowników i majątek spółki oraz pociągnięte zostaną do odpowiedzialności wszystkie osoby zaangażowane w działania na szkodę firmy".

Elektrim SA potwierdził przeprowadzenie zmian w radzie nadzorczej i zarządzie spółki, uważa jednak, że są one legalne

PTC to największy w Polsce operator telefonii komórkowej. Sprzedaje swoje usługi pod dwiema markami: Era i Heyah. Według szacunków, ma 37,9-proc. udział w rynku telefonii komórkowej. Pozostali operatorzy - Centertel i Polkomtel - mają odpowiednio  31,1 proc. i 31 proc. udziału w rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane