Elektrim Telekomunikacja powiadomił prokuraturę o zmianach w PTC

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 28-02-2005, 16:24

Elektrim Telekomunikacja (ET) powiadomił prokuraturę o zmianach w składzie rady nadzorczej i zarządu Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC) oraz o zmianach w Krajowym Rejestrze Sądowym, które według ET są niezgodne z prawem - poinformował w poniedziałek dziennikarzy prezes ET Philippe Houdouin.

Elektrim Telekomunikacja (ET) powiadomił prokuraturę o zmianach w składzie rady nadzorczej i zarządu Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC) oraz o zmianach w Krajowym Rejestrze Sądowym, które według ET są niezgodne z prawem - poinformował w poniedziałek dziennikarzy prezes ET Philippe Houdouin.

    "ET powiadomił prokuraturę o działaniach kryminalnych, które zostały podjęte. ET w pełni popiera poprzedni zarząd" - powiedział Houdouin, odmawiając jednocześnie podania szczegółów.  W ubiegłym tygodniu sąd rejestrowy, na wniosek Deutsche Telekom (DT) i Elektrimu dokonał zmian w księdze udziałowców PTC. Wmiejsce ET sąd wpisał Elektrim jako bezpośredniego właściciela 48 proc. udziałów w PTC - operatorze sieci Era i Heyah.

    W poniedziałek Houdouin poinformował, że jego zdaniem, zmiana w Krajowym Rejestrze Sądowym jest sprzeczna z prawem, gdyż zgodnie z postanowieniem sądowym z 30 grudnia 2004 r. wprowadzanie zmian w rejestrze zostało zabronione zarządowi PTC. Zdaniem Houdouina, ET nadal pozostaje właścicielem 48 proc. udziałów w PTC.

    "Podejmujemy wszelkie niezbędne kroki prawne, żeby chronić swoje interesy, a także swoje udziały w PTC. Będziemy dążyli do przywrócenia wcześniejszego stanu prawnego w KRS" - powiedział Houdouin.

    Elektrim i DT zmienili też radę nadzorczą PTC, która powołała nowy zarząd operatora.

    Jak powiedział Houdouin, posiedzenie RN zostało zwołane z naruszeniem prawa, gdyż jeden z jej członków nie został powiadomiony o posiedzeniu i nie był na nim obecny, a regulamin wymaga podejmowania decyzji w pełnym składzie rady.

    Zamieszanie wokół zarządu PTC, a przede wszystkim wpisanie przez sąd rejestrowy zmian w księdze udziałowców operatora sieci Era, spowodowały gwałtowny wzrost notowań Elektrimu.    W piątek na koniec dnia kurs akcji Elektrimu wzrósł o prawie 30 proc. do 6,80 zł. W poniedziałek od otwarcia kurs Elektrimu nadal zyskiwał dochodząc do 7,75 zł za papier. Jednak na godzinę przed zamknięciem sesji kurs osłabił się do 6,90 zł.(

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane