Elektrim zdominował handel na GPW

(Artur Szymański)
31-03-2006, 12:18

Trwa rewelacyjna passa Elektrimu po zwycięstwie spółki w boju o kontrolę nad PTC. Wczoraj handel walorami spółki sięgnął 120 mln zł. Dziś tak wielki jest już w południe! Obroty akcjami Pekao SA, najchętniej handlowanym blue chipem, są prawie pięciokrotnie mniejsze.

Trwa rewelacyjna passa Elektrimu po zwycięstwie spółki w boju o kontrolę nad PTC. Wczoraj handel walorami spółki sięgnął 120 mln zł. Dziś tak wielki jest już w południe! Obroty akcjami Pekao SA, najchętniej handlowanym blue chipem, są prawie pięciokrotnie mniejsze.

Euforia i szał zakupów – tak najkrócej można określić stan inwestorów w odniesieniu do akcji Elektrimu. Wczoraj walory konglomeratu zwiększyły wartość o ponad 30 proc. przy najwyższych na rynku obrotach, dziś kurs rośnie o kolejne 20 proc. przy równie wielkim zainteresowaniu inwestorów.

W głównej mierze dzięki Elektrimowi handel akcjami z WIG przekroczył w południe wartość 375 mln zł. Na akcjach komponentów WIG20 obroty wynoszą dopiero 145 mln zł. To mniej niż wczoraj i w środę o tej porze. Indeksy zyskują w niewielkim stopniu. W przypadku wskaźnika koniunktury szerokiego rynku oznacza to jednak kolejne historyczne maksima. Szczyt poprawia też WIRR, natomiast MIDWIG minimalnie traci.

Z największych spółek dobrze prezentuje się KGHM oddalający się na ponad 1 proc. od ustanowionego wczoraj historycznego szczytu 84 zł. Dziś za akcję płaci się już ponad złotówkę więcej. Wczoraj cena miedzi poprawiła rekord, za tonę kruszcu na giełdzie w Londynie płacono 5360,50 USD.

Udany dzień mają akcjonariusze węgierskiego MOL-a, drożejącego prawie 2,5 proc. Credit Suisse dla akcji paliwowej spółki wystawił rekomendację „lepiej niż rynek” cenę docelową ustalając na 30 039 forintów. Wczoraj na giełdzie budapeszteńskiej za akcję płacono 21 855 forintów. W stosunku do niej, wycena CS jest więc wyższa o ponad 37 proc. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Elektrim zdominował handel na GPW