Elektrimu nie stać na Rafako

AMB
opublikowano: 20-03-2007, 00:00

Spółka zapowiedziała, że może nie objąć nowych akcji, bo nie ma na to pieniędzy. Wini obligatariuszy. Z wzajemnością.

Obligatariusze Elektrimu poinformowali wczoraj, że może on nie objąć akcji przy podwyższeniu kapitału w Rafako, bo — jak twierdzi — nie ma pieniędzy na taką transakcję. Ich zdaniem, jeśli Elektrim zrealizuje tę zapowiedź, naruszy warunki umowy zastawu. Konsekwencją byłoby zmniejszenie udziału Elektrimu w kapitale fabryki kotłów, a co za tym idzie, uszczuplenie wartości zabezpieczenia ustanowionego na rzecz obligatariuszy.

— Rzeczywiście poinformowaliśmy powiernika obligatariuszy, że istnieje taka możliwość — przyznaje Ewa Bojar, rzeczniczka Elektrimu.

Obarcza winą za taki stan rzeczy właścicieli obligacji.

— Spłaciliśmy zobowiązania, a obligatariusze bezprawnie utrzymali zastawy na naszych aktywach. Jeśli w związku z tym powstaną szkody, jak np. nieobjęcie przez Elektrim akcji Rafako, wystąpimy z roszczeniami wobec powiernika — zapowiada Ewa Bojar.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Elektrim przekazał powiernikowi 525 mln EUR z sumy uzyskanej od Deutsche Telekom (DT) z tytułu przejęcia przez DT udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej. Pieniądze zostały jednak zablokowane na żądanie Vivendi, które kwestionuje tę transakcję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AMB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu