Elektro ScaleUP nie wyłowił akceleratora

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 28-12-2017, 22:00

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) nie wybrała akceleratora, który miał wypracować z ok. 30 młodymi spółkami pionierskie rozwiązania w branży elektromobilnej. Od początku października parki naukowo-technologiczne, inkubatoryprzedsiębiorczości, a także inne instytucje otoczenia biznesu mogły wziąć udział w konkursie dotacyjnym Elektro ScaleUP. PARP oczekiwała od wspomnianych podmiotów znajomości rynku elektromobilnego i partnerów biznesowych działających w tym sektorze. Choć zainteresowanie konkursem wykazywało wiele podmiotów, to ostatecznie do rządowej agencji wpłynął tylko jeden wniosek. Nie uzyskał on jednak dofinansowania. PARP chce wkrótce uruchomić nowy nabór.

— Mam nadzieję, że za dwa lata będziemy mieć blisko 20 spółek, których produkty znajdą zapotrzebowanie, zarówno na naszym krajowym rynku, jak i będą odpowiedzią na globalne wyzwania — podkreśla Jadwiga Emilewicz, wiceminister rozwoju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu