Elektrobudowa chce podwyższyć dywidendę za 2006 rok

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-02-2006, 20:30

Elektrobudowa, która chce zaproponować 1,5 zł dywidendy na akcję z zysku za 2005 r., planuje, że za 2006 r. będzie ona wyższa i może wynieść 2 zł na akcję. Prezes spółki dobrze ocenia rynek, na którym działa firma, a prognozę analityków 10,7 mln zł zysku w 2007 r. określa jako ostrożną.

Elektrobudowa, która chce zaproponować 1,5 zł dywidendy na akcję z zysku za 2005 r., planuje, że za 2006 r. będzie ona wyższa i może wynieść 2 zł na akcję. Prezes spółki dobrze ocenia rynek, na którym działa firma, a prognozę analityków 10,7 mln zł zysku w 2007 r. określa jako ostrożną.

"Widzimy, że rynek rośnie. Marże powoli się stabilizują, także nasze prognozy są dość pewne i stabilne" - powiedział PAP w wywiadzie Jacek Faltynowicz, prezes Elektrobudowy SA.

Spółka prognozuje, że jej zysk netto w 2005 roku wyniósł 8 mln zł, a w 2006 roku będzie to 9,3 mln zł, co jest kwotą zbliżoną do prognoz analityków ankietowanych przez PAP, którzy szacują, że w tym roku zysk wyniesie 9,4 mln zł.

Z prognoz analityków wynika, że w 2007 roku zysk netto spółki powinien wynieść 10,7 mln zł.

"Myślę, że jest to dosyć ostrożna prognoza" - powiedział Faltynowicz.

Prezes zapowiadał już wcześniej, że firma może zaproponować wypłatę z zysku za 2005 roku 1,5 zł dywidendy na akcję. Propozycja podziału zysku za 2006 roku powinna zawierać propozycję wypłaty większej dywidendy.

"Na pewno kwota wzrośnie w stosunku do ubiegłego roku, nie jest wykluczone że będzie to 2 złote" - powiedział Faltynowicz.

Elektrobudowa prognozuje, że w 2006 roku uzyska 362,6 mln zł przychodów.

Około 70 proc. przychodów Elektrobudowy, z niewielkimi wahaniami, pochodzi z usług budowlano-montażowych. Na drugim miejscu znajdują się wyroby elektrotechniczne.

"Myślę, że taki układ będzie się raczej utrzymywał, ponieważ rynek na usługi budowlano-montażowe jest zdecydowanie większy niż na produkty" - powiedział.

Udział eksportu w szacowanych na 330,1 mln zł przychodach w 2005 roku wyniósł około 8 proc. Spółka planuje, że udział sprzedaży zagranicznej w poszczególnych segmentach będzie wzrastał.

"Jeżeli chodzi o eksport, w ciągu 3-4 lat będziemy chcieli co najmniej 40 proc. naszych produktów lokować w eksporcie" - dodał.

Na przełomie 2005 i 2006 roku powinna się również rozpocząć produkcja rozdzielnic w zakładzie w Rosji. Zostanie on zbudowany przez spółkę zależną Elektrobudowy i RK Tawrida Elektrik.

"Spółka jest w tej chwili na etapie przygotowywania umowy zakupu nieruchomości. Myślę, że zostanie ona sfinalizowana w najbliższym czasie i nieruchomość będzie oddana nam do użytku w drugiej połowie tego roku, a produkcja ruszy w końcu roku lub na początku przyszłego" - powiedział Faltynowicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane