Elektrobudowa dołuje po niekorzystnym wyroku sądu

opublikowano: 18-12-2018, 11:44

Notowania Elektrobudowy idą wyraźnie w dół po wyroku sądu pierwszej instancji, który nakazuje spółce zapłatę około 8 mln EUR (ponad 34 mln zł) na rzecz Fińskiego Związku Zawodowego Pracowników Branży Elektrycznej.

Postępowania toczyły się od lat 2011/2012. Dotyczyły roszczeń dochodzonych przez Związek Zawodowy wynikających z umów o pracę pracowników delegowanych przez spółkę do realizacji prac przy projekcie budowy elektrowni atomowej Olkiluoto 3 w Finlandii.

Elektrownia Olkiluoto 3
Zobacz więcej

Elektrownia Olkiluoto 3 Fot: spółka

Zarząd Elektrobudowy nie zgadza się z wyrokiem, uważa, że narusza on zasady prawa europejskiego i porządku prawnego w Polsce. Zapowiada zaskarżenie wyroku.

"Związek Zawodowy opiera roszczenia na obowiązującym w Finlandii układzie zbiorowym pracy branży elektrycznej, do którego Spółka nie przystąpiła, ani od początku realizacji projektu nie była przez Związek Zawodowy powiadomiona o konieczności jego stosowania. Ponadto Spółka zarzuca nieważność umów cesji, na podstawie których Związek Zawodowy miał nabyć przedmiotowe wierzytelności z tytułu umowy o pracę. Spółka ma również szereg zarzutów co do samej wysokości roszczeń Związku Zawodowego, z uwagi m.in. na złe zastosowanie kategorii zaszeregowania pracowników, nienależne diety z tytułu podróży służbowych naliczonych do pracowników oddelegowanych do pracy w Finlandii, gdzie pracownicy Ci mieli stałe miejsce pracy. Wreszcie, w Wyroku pomimo zarzutu Spółki, nie uwzględniono zarzutu przedawnienia roszczeń, który w odniesieniu do przeważającej części roszczeń winien być oczywisty" - podała Elektrobudowa.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu