Elektrobudowa kupiła udziały w rosyjskiej spółce Vector

ESPI, pb.pl
21-03-2008, 17:11

Emitent poinformował, że 20 marca 2008 roku została zawarta umowa zakupu 49% udziałów w spółce VECTOR Sp. z o.o. z siedzibą w  Wotkinsku, Rosja.

Wartość transakcji wyceniono na 40 mln rubli, co stanowi równowartość 3,844 mln zł.

Udziały zostały odkupione od rosyjskiej firmy RK TAVRIDA ELECTRIC Sp. z o.o.

Nabyty udział stanowi 49% kapitału założycielskiego spółki VECTOR oraz uprawnia do wykonywania 49% głosów na walnym zgromadzeniu wspólników.

Podpisany przez udziałowców biznesplan przedsięwzięcia zakłada adaptację posiadanego przez Spółkę VECTOR budynku produkcyjnego o powierzchni 7,9 tys. m2 i uruchomienie w oparciu o technologię Elektrobudowy produkcji i sprzedaży rozdzielnic klasy 10 kV i 35 kV oraz stacji kontenerowych 35/10/6/0,4 kV, które oferowane będą na rynek wschodniej części Federacji Rosyjskiej.

Zakup udziałów w spółce VECTOR został sfinansowany ze środków pochodzących z emisji akcji serii D Elektrobudowy. Nabyty udział stanowi długoterminową lokatę.

Elektrobudowa oraz RK TAVRIDA ELECTRIC są również współudziałowcami spółki z ograniczoną odpowiedzialnością KRUELTA z siedzibą w Sankt Petersburgu, która specjalizuje się w dostawach rozdzielnic średniego napięcia oraz stacji kontenerowych na rynek rosyjski.

 

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ESPI, pb.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Elektrobudowa kupiła udziały w rosyjskiej spółce Vector