Elektrobudowa podała szczegóły emisji akcji

opublikowano: 16-05-2019, 10:05
aktualizacja: 16-05-2019, 16:17

Notowania Elektrobudowy najpierw mocno rosły, ale później gwałtownie spadły po informacji o szczegółach emisji akcji serii E.

Elektrobudowa, która poniosła wielomilionowe straty w 2018 r., i której dokapitalizowania zażądały banki, podała, że podwyższy kapitał w drodze emisji do 949 tys. akcji (do 20 proc. kapitału). Dotychczasowi akcjonariusze zostaną pozbawieni prawa poboru, a oferta zostanie przeprowadzona w drodze subskrypcji prywatnej, skierowanej do wybranych przez zarząd inwestorów.

Emisja nie będzie wymagała sporządzenia prospektu, który miałaby zatwierdzić KNF.

Cena emisyjna zostanie ustalona przez radę nadzorczą spółki, przy czym - jak zastrzeżono - nie będzie ona niższa o więcej niż 5 proc. od średniej ceny z jednego miesiąca poprzedzającego dzień rozpoczęcia budowy księgi popytu.

Możliwość skorzystania z pierwszeństwa w objęciu akcji będą mieli inwestorzy posiadający co najmniej 0,5 proc. głosów w Spółce na dzień 31 lipca 2019 r.

Obecnie większość akcji Elektrobudowy należy do otwartych funduszy emerytalnych. Kapitalizacja spółki to 56 mln zł. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy