Elektroniczna edukacja budzi wątpliwości

MK
opublikowano: 24-04-2009, 00:00

Zalety e-learningu potwierdzają badania, ale pracownicy są wobec tych szkoleń sceptyczni.

Zalety e-learningu potwierdzają badania, ale pracownicy są wobec tych szkoleń sceptyczni.

47 proc. Polaków chce poszerzać swoje kwalifikacje i umiejętności zawodowe — pokazuje badanie "Szkolenia w Polsce. Era profesjonalizacji", przeprowadzone przez Grupę IPSOS. Dla 27 proc. źródłem wiedzy jest internet. Jednocześnie tylko 3 proc. respondentów wierzy w skuteczność szkoleń e-learningowych. Dziwi to tym bardziej, że Polacy już dawno odkryli zalety internetu. W 67 proc. gospodarstw domowych w naszym kraju jest komputer, a 80 proc. ma dostęp do sieci — wynika z analizy Centrum Badań Marketingowych Indicator, przedstawionej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE).

A jednak odwrotu od e-learningu nie ma. Bo trudno przecenić zalety kształcenia przy użyciu nowych technologii. Dzięki nim czas przeznaczany na szkolenia jest krótszy średnio o 50 proc. A koszty mogą spaść — jak pokazują amerykańskie badania — o 70 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu