Elektroniczne udogodnienia obnażają naszą słabą wolę

MK
opublikowano: 18-01-2012, 00:00

Barometr „Pulsu Biznesu”

Z powodu nowych technologii będzie nam bardzo głupio, gdy nie zrealizujemy swoich noworocznych postanowień. Ponad połowa uczestników sondażu UPC (53 proc.) chce w nowym roku uczęszczać na zajęcia fitness, chodzić na basen czy siłownię. Jeśli wszystko (jak zwykle) skończy się na dobrych chęciach, już trudno będzie im się tłumaczyć brakiem czasu. W końcu sami przyznali w badaniu, że za pomocą internetu mogą robić zakupy, zlecać przelewy w banku i brać pożyczki, dzięki czemu zyskują codziennie choćby godzinę na poprawę własnej sprawności i tężyzny fizycznej. 42 proc. ankietowanych deklaruje zamiar przejścia na zdrową dietę. Kiedy więc zamiast sałatki z kiełkami znów przygotują sobie golonkową

wyżerkę, nie będzie dla nich żadnego usprawiedliwienia. Bo czy respondenci ci nie twierdzą, że inspirującym źródłem gotowych, zdrowych i niskokalorycznych przepisów są dla nich telewizyjne programy kulinarne? Wielu z nas planuje samodoskonalenie poprzez zdobywanie wiedzy (25 proc.) i naukę np. języka obcego (32 proc.). Kiedyś można by się wykręcić brakiem pieniędzy. Niestety, dziś internet, darmowe programy e-learningowe i kanały tematyczne w telewizji dają stały dostęp do wartościowych informacji w każdej dziedzinie i w dowolnym języku. Wymówki w rodzaju „nie stać mnie na kurs, szkolenie, warsztaty” wywołają więc u naszych znajomych jedynie salwę śmiechu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy