Elektrotim liczy na 10-30 mln zł z emisji akcji na GPW

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 08-05-2006, 20:32

Spółka Elektrotim, zajmująca się realizacją projektów w zakresie elektryki i automatyki, planuje z emisji akcji na GPW pozyskać od 10 do 30 mln zł na ekspansję terytorialną i rozwój produktów. Emisja na GPW możliwa jest w pierwszym kwartale 2007 roku - poinformował PAP prezes Elektrotimu Andrzej Diakun.

Spółka Elektrotim, zajmująca się realizacją projektów w zakresie elektryki i automatyki, planuje z emisji akcji na GPW pozyskać od 10 do 30 mln zł na ekspansję terytorialną i rozwój produktów. Emisja na GPW możliwa jest w pierwszym kwartale 2007 roku - poinformował PAP prezes Elektrotimu Andrzej Diakun.

"Na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy, które odbędzie się w sierpniu, akcjonariusze podejmą decyzję w sprawie sposobu pozyskania finansowania na dalszy rozwój. Zarząd będzie wnosił, aby akcjonariusze podjęli uchwałę w sprawie pozyskania środków w drodze publicznej emisji akcji" - powiedział Diakun.

"Brane pod uwagę są też inne sposoby finansowania. Jeżeli akcjonariusze podejmą uchwałę o emisji, mogłaby się ona odbyć w pierwszym kwartale 2007 roku" - dodał.

"Na razie Elektrotim jest firmą regionalną, która większość sprzedaży ma ulokowane na terenie Dolnego Śląska. Chcielibyśmy rozszerzyć działalność na teren całej Polski. Chcielibyśmy też rozszerzyć ofertę produktową i przeznaczyć część środków na prace badawczo-rozwojowe" - powiedział prezes.

"Rozwój ma przebiegać w dwóch wariantach: poprzez wzrost organiczny i akwizycje. Jeśli chodzi o akwizycje, to prowadzimy rozmowy z kilkoma firmami. Są to przedsiębiorstwa, które oferują podobne produkty do naszych, jak i produkty uzupełniające ofertę naszej firmy. Środki, których potrzebujemy jest to rząd wielkości między 10 a 30 mln zł" - dodał.

Elektrotim powstał w 1998 roku. Początkowo część jego akcji należała do giełdowej spółki Tim. Obecnie akcjonariuszami firmy są 22 osoby fizyczne. Jak poinformował prezes Elektrotimu, obecni akcjonariusze przez co najmniej 12 miesięcy od emisji na GPW zachowają minimum 50 proc. swoich akcji. Część posiadanych przez nich walorów spółki może być sprzedana w celu poprawienia płynności.

W 2005 roku zysk netto Elektrotimu wyniósł 2,2 mln zł, a przychody 35 mln zł. W 2006 roku spółka planuje poprawę wyników finansowych.

"Plan na 2006 rok zakłada 50 mln zł przychodów i 3 mln zł zysku netto, ale na najbliższej radzie nadzorczej zarząd będzie wnosił o zmianę prognozy. Prawdopodobnie będziemy proponowali 4 mln zł zysku netto przy 50-60 mln zł przychodów" - powiedział Diakun.

Elektrotim zatrudnia 150 osób. Spółka ma dwa przedstawicielstwa handlowe, jedno w Warszawie i jedno w Gliwicach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane