Elektrotim przejmie pierwszą firmę pod koniec kwietnia

11-04-2007, 12:34

Spółka Elektrotim, dostawca sieci elektroenergetycznych, która w środę zadebiutowała na giełdzie, podpisze umowę w  sprawie przejęcia pierwszej z czterech zapowiadanych firm pod koniec kwietnia, poinformował prezes Andrzej Diakun.

"Umowa będzie podpisana ok. 27 kwietnia, a objęcie akcji pierwszej spółki nastąpi prawdopodobnie 1 lipca" - powiedział Diakun dziennikarzom w środę na GPW.

Prezes dodał, że przedtem 25 kwietnia odbędzie się rada nadzorcza, która ma zatwierdzić tę akwizycję.

Diakun powiedział także, że spółka, która zostanie przejęta jako pierwsza, ma rocznie ok. 10 mln zł przychodów ze sprzedaży i działa w branży automatyki dla sektora wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej.

W środę prezes poinformował dziennikarzy, że wyniki za pierwszy kwartał są zgodne z planem. Zostaną one opublikowane 24 kwietnia.

Według niego, obecna prognoza, która zakłada uzyskanie w 2007 roku 6,5 mln zł zysku jest ostrożna. Nie chciał jedna powiedzieć, czy może zostać przekroczona. Opublikowana prognoza nie uwzględnia akwizycji.

Elektrotim podpisał już listy intencyjne w sprawie akwizycji czterech firm. Pierwsza z nich miała być kupiona w maju, druga w lipcu, a pozostałe dwie - między lipcem a wrześniem, jak zapowiadali przed miesiącem przedstawiciele spółki. Po przejęciu Elektrotim ma mieć po 100% każdej z firm.

Z emisji publicznej wpływy netto wyniosły 65 mln zł, z tego na akwizycje przeznaczono 35 mln zł. Spółka prognozuje wzrost zysku netto do 6,5 mln w 2007 roku wobec szacowanych za 2006 rok 4,2 mln zł. Firma poinformowała, że przychody w 2007 roku mają wzrosnąć do 95 mln zł z 72,4 mln zł w 2006 roku. ISB

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Elektrotim przejmie pierwszą firmę pod koniec kwietnia