Elektrotim rozczarował

GRA
14-08-2008, 00:00

Nie dość, że wyniki Elektrotimu za drugi kwartał okazały gorsze od ubiegłorocznych, to jeszcze firma obniżyła prognozy.

Nie dość, że wyniki Elektrotimu za drugi kwartał okazały gorsze od ubiegłorocznych, to jeszcze firma obniżyła prognozy.

O ponad 2 proc. potaniały wczoraj akcje Elektrotimu, działającego na rynku automatyki i instalacji elektrycznych. To reakcja na kiepskie wieści płynące ze spółki. Najpierw, po wtorkowej sesji, spółka obniżyła prognozy. Szacunki dotyczące przychodów zostały zmniejszone ze 130 mln zł do 115 mln zł, a zysku netto z 12 mln zł do 9 mln zł.

— Tak duża korekta zysku netto jest zaskoczeniem. W czarnym scenariuszu spodziewaliśmy się zmniejszenia zysku maksymalnie o 2 mln zł. Nie przewidywaliśmy też ograniczenia przychodów — zauważył we wczorajszym komentarzu Michał Sztabler, analityk DM PKO BP.

Z kolei przed wczorajszą sesją spółka podała wyniki kwartalne, które wypały gorzej od ubiegłorocznych. Przychody wyniosły 24,6 mln zł, czyli prawie tyle samo, co rok temu. Należy jednak pamiętać, że od zeszłego roku do grupy Elektrotimu dołączyły dwie przejęte firmy. Spadły za to zyski. EBITDA pogorszyła się o 40 proc., do 2,21 mln zł, a zysk netto —o 34 proc., do 1,9 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Elektrotim rozczarował