Elektrotim złożył w MSP ofertę wiążącą na nabycie udziałów IASE

ISBNews
opublikowano: 24-07-2015, 13:30

Elektrotim złożył w Ministerstwie Skarbu Państwa (MSP) ofertę wiążącą w sprawie nabycia 85% udziałów spółki Instytut Automatyki Systemów Energetycznych, podała spółka.

"Zakup udziałów IASE Sp. z o.o. przez Elektrotim S.A. jest inwestycją branżową i długoterminową. Celem Elektrotim S.A. jest kontynuacja i rozwój działalności prowadzonej przez IASE Sp. z o.o. przy wykorzystaniu kompetencji technicznych, organizacyjnych i biznesowych spółek z grupy kapitałowej Elektrotim" - czytamy w komunikacie.

Spółka złożyła ofertę na udziały stanowiące 85% kapitału zakładowego IASE i wyraziła wolę nabycia wszystkich pozostałych udziałów, które zostaną zaoferowane uprawnionym pracownikom i nie zostaną nabyte przez uprawnionych pracowników IASE. Termin związania z ofertą to 180 dni od dnia jej złożenia, podano także.

Na początku maja spółka informowała o złożeniu oferty wstępnej na IASE, a na początku czerwca - MSP informowało o dopuszczeniu Elektrotimu oraz KGHM, Westor i ZA Polna do due diligence tej spółki.

Przedmiot działalności IASE to badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie pozostałych nauk przyrodniczych i technicznych. W 2013 r. spółka wygenerowała 11,1 mln zł przychodów, zatrudniając 72 osoby.

Elektrotim specjalizuje się w wykonawstwie instalacji elektrycznych i systemów automatyki dla budownictwa i przemysłu. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 197,7 mln zł w 2014 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu