Elektryczna ciężarówka budowana w cztery godziny

ŁO, bbc.com
opublikowano: 05-11-2016, 13:02

Brytyjska firma Charge pokazała autonomiczny samochód dostawczy, który mógłby trafić na drogi już w przyszłym roku.

Producent twierdzi, że pojazd został zaprojektowany w taki sposób, aby mogła go zmontować zaledwie jedna w cztery godziny.  

Zobacz więcej

Auto dostawcze Charge

Charge

Charge przekonuje ponadto, że takie pojazdy dostawcze będą gotowe do autonomicznej jazdy, gdy tylko pojawiają się odpowiednie regulacje prawne zezwalające na tego typu transport. Choćby było to w przyszłym roku.

Brytyjska firma planuje produkować ciężarówki o różnych rozmiarach i już prowadzi rozmowy z największymi koncernami zajmującymi się obsługą flot. BBC informuje, że ciężarówki Charge będą wykonywane z lekkich materiałów kompozytowych, które znacznie zmniejszają wagę pojazdów.  

Proces produkcji ma wyglądać zupełnie inaczej niż obecnie. Charge chce wybudować fabrykę w Oxfordshire, w której ma pracować na dwie zmiany zaledwie 10 osób. Firma zamierza mimo tego wytworzyć 10 tys. pojazdów w pierwszym roku.  

Auto dostawcze Charge pokazano podczas konferencji Wired 2016 w Londynie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu