Elemental Holding ma umowę inwestycyjną z PFR

WST
opublikowano: 22-12-2017, 16:10
aktualizacja: 22-12-2017, 16:10

Elemental Holding zawarł umowę inwestycyjną z PFR TFI. Fundusz stanie się właścicielem 49 proc. udziałów w spółce zależnej grupy.

Na mocy umowy podpisanej przez PFR TFI i Elemental Holidng, Fundusz Ekspansji zagranicznej obejmie 49 proc. udziałów w spółce  UAB "EMP recycling" na Litwie. Umowa przewiduje także obustronne opcje odkupu i sprzedaży udziałów w litewskiej firmie w horyzoncie czasowym nie krótszym niż 6 lat oraz dopuszcza możliwość jej dokapitalizowania przez wspólników w okresie obowiązywania umowy.

Elemental Holding, kierowany przez Pawła Jareckiego, finansowy zastrzyk od Polskiego Funduszu Rozwoju wykorzysta na ekspansję zagraniczną.
Zobacz więcej

Z państwową pomocą:

Elemental Holding, kierowany przez Pawła Jareckiego, finansowy zastrzyk od Polskiego Funduszu Rozwoju wykorzysta na ekspansję zagraniczną.

- Umocnienie pozycji na rynku Europy Zachodniej to dla nas priorytet - a dzięki stabilnemu partnerowi finansowemu będziemy mogli działać w światowej czołówce na rynku recyklingu. Wsparcie, jakiego PFR udziela polskim firmom działającym za granicą jest kluczowe i mamy świadomość, jak istotnie wpływa na ich rozwój" - ocenia Paweł Jarski, prezes Elemental Holding.

Fundusz  został stworzony do finansowania ekspansji polskich firm.

- Elemental Holding jest przykładem spółki, która od lat podbija zagraniczne rynki. Cieszymy się, że możemy być jej partnerem w realizacji kolejnego ambitnego projektu" - mówi Ewa Małyszko, prezes PFR TFI .

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu