Elkop przesuwa walne na koniec roku

ANP
opublikowano: 08-10-2009, 15:39

Nie w październiku, ale pod koniec grudnia Elkop, od roku na giełdowej iście alertów, zwoła nadzwyczajne walne.

Jak napisała spółka w komunikacie, przesuwa termin z 28 października na 28 grudnia tego roku przychylając się do żądania porozumienia akcjonariuszy posiadającego łącznie powyżej 5 proc. kapitału i głosów Elkopa.

Tym samym zarząd przychyla się do uzasadnienia żądania, w którym akcjonariusze wyrazili swoje obawy odnośnie sprzeczności co do równoczesnego podejmowania uchwał dotyczących podwyższenia kapitału oraz resplitu.

Termin walnego spółka przesuwa już po raz drugi. Pierwotnie kluczowe uchwały miały być głosowane we wrześniu. Wówczas jednak zarząd nie zdążył przygotować stosownych uchwał.

W projekcie uchwały o podwyższeniu kapitału napisano, że zarząd jest upoważniony do dokonania do 16 września 2012 r. jednego albo kilku kolejnych podwyższeń kapitału zakładowego spółki o łączną kwotę nie wyższą niż 5,33 mln zł (kapitał docelowy). Kolejna uchwała mówi o połączeniu wszystkich dotychczasowych serii akcji spółki w jedną wspólną serię. Nowa wartość nominalna każdej akcji ma wynieść 0,50 zł w miejsce dotychczasowej 0,01 zł. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Elkop przesuwa walne na koniec roku