Elon Musk blisko statusu najbogatszego człowieka na świecie

opublikowano: 07-01-2021, 08:40

Dzięki rosnącemu wciąż kursowi Tesli Elon Musk może wkrótce zdetronizować Jeffa Bezosa, szefa Amazon.com, i zostać najbogatszym człowiekiem na świecie.

W środę wartość rynkowa Tesli, której Musk jest największym akcjonariuszem, wzrosła o 2,8 proc. Dzięki temu wartość jego majątku sięgnęła 181,1 mld USD. Jeff Bezos, który zajmuje pozycję lidera najbogatszych ludzi na świecie od października 2017 roku, po spadku kursu Amazon.com o 2,5 proc. w środę, ma majątek wartości 184 mld USD.

Elon Musk, fot. Bloomberg
Elon Musk, fot. Bloomberg

Majątek Muska rósł w szalonym tempie w 2020 roku głównie dzięki wzrostowi kursu akcji Tesli aż o 743 proc. Spowodowało to wzbogacenie się twórcy spółki produkującej elektryczne samochody o ponad 150 mld USD w ciągu 12 miesięcy. Oznacza to, że co sekundę majątek Muska rósł średnio o 4753 USD.

W ubiegłym roku, który zapisze się w historii z powodu pandemii, 500 najbogatszych ludzi na świecie zwiększyło swój majątek o 31 proc., czyli rekordowe 1,8 bln USD. Topowa piątka posiada fortuny przekraczające 100 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane