Elon Musk dokupił akcje Tesli za prawie 10 mln USD

opublikowano: 08-05-2018, 07:56
aktualizacja: 08-05-2018, 08:00

Elon Musk, twórca i szef Tesli kupił najwięcej akcji spółki od marca ubiegłego roku.

Musk poinformował w raporcie dla regulatora, że kupił akcje Tesli za 9,85 mln USD. Posiada już pakiet prawie 20 proc. akcji producenta elektrycznych aut.

Zobacz więcej

Elon Musk

Bloomberg

Niektórzy analitycy tłumaczą transakcję chęcią zamanifestowania przez Muska sprzeciwu wobec tych inwestorów, którzy oczekują spadku kursu Tesli z powodu wieloletniej nierentowności spółki, a także jej problemów z produkcją auta model 3 i dotrzymywaniem obietnic składanych w tej sprawie przez prezesa.

Musk nie raz negatywnie wypowiadał się o tych, którzy stosują krótką sprzedaż akcji spółki, a w ubiegłym tygodniu podczas konferencji z analitykami wywołał skandal z niechęcią wypowiadając się o analitykach, mediach, regulatorach, a także osobach, które jego zdaniem z własnej winy miały wypadki w autach Tesli. Mówił wówczas, że obawiający się zmienności notowań akcji spółki nie powinni w nią inwestować.

Po konferencji doszło do dużej przeceny akcji Tesli. Po raz pierwszy w historii ilość akcji Tesli wykorzystywana do krótkiej sprzedaży przekroczyła 40 mln. Musk zareagował na to w piątek wpisem na Twitterze, że „skala rzeźni grających na krótko będzie nierealna”.

- Jeśli gracie na krótko, sugeruję po cichu zasuwać do wyjścia – napisał szef Tesli.  

W poniedziałek akcje spółki zdrożały o prawie 3 proc. W tym roku zdrożały o 2,8 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu