Elon Musk wietrzy spisek koncernów naftowych i posłusznych im mediów

opublikowano: 24-05-2018, 15:49
aktualizacja: 24-05-2018, 15:51

Elon Musk oskarżał już o spiskowanie przeciwko Tesli analityków z Wall Street. Potem stosujących krótką sprzedaż, a później związkowców. Teraz twierdzi, że knują media inspirowane przez koncerny naftowe.

W serii wpisów na Twitterze twórca i szef Tesli dał do zrozumienia, że dziennikarze krytykują spółkę, bo branża naftowa i tradycyjni producenci aut to jedni z największych reklamodawców. Stwierdził, że ludzie nie szanują już mediów z powodu ich „hipokryzji”. Pod koniec serii wpisów Musk rzucił pomysł stworzenia strony internetowej, na której ludzie mogliby oceniać wiarygodność artykułów i tworzyć ranking wiarygodności dziennikarzy.

Elon Musk
Zobacz więcej

Elon Musk fot. Bloomberg

- Myślę o nazwaniu jej Prawda – napisał Musk nawiązując do  głównego partyjnego dziennika wydawanego w Związku Radzieckim.

Bloomberg zwraca uwagę, że pomysł może być bliższy realizacji niż może się wydawać. W rejestrze stanowym w Kalifornii jest wpis, że  Pravda Corp. została zarejestrowana w październiku ubiegłego roku pod adresem, pod którym znajdują się co najmniej dwa biznesy Muska: Neuralink Corp. i Boring Co.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Elon Musk wietrzy spisek koncernów naftowych i posłusznych im mediów