Elżbieta Sjöblom chce zamienić wierzytelności Próchnika na jego nowe akcje

21-09-2004, 11:26

Elżbieta Sjöblom poinformowała zarząd Próchnika o wykupieniu wierzytelności spółki wobec Banku BPH. Chce zamienić je na akcje Próchnika nowej emisji.

Elżbieta Sjöblom poinformowała zarząd Próchnika o nabyciu 17 września wierzytelności spółki na łączna kwotę 2.727.575,71 zł wraz ze wszystkimi zabezpieczeniami służącymi Bankowi BPH z tej wierzytelności. Chodzi o hipotekę na nieruchomość spółki oraz przewłaszczenie jej wyrobów gotowych, materiałów, produktów w toku i posiadanych towarów.

- Pani E. Sjöblom poinformowała o chęci zmiany powyższej wierzytelności na akcje nowej emisji Spółki – głosi komunikat Próchnika.

Na początku lutego Elżbieta Sjoblom poinformowała o nabyciu akcji Próchnika. Wywindowało to jego kurs do 2,59 zł. Pod koniec marca inwestorka sprzedała posiadany pakiet 6,5 proc. papierów spółki (na czym zarobiła podobno 1 mln zł). Wywołało to nerwową reakcję rynku i gwałtowną przecenę papierów Próchnika. Tomasz Gansner, członek rady nadzorczej Próchnika kojarzony z Elżbietą Sjoblom mówił wtedy, że wprawdzie nie wie, gdzie dokładnie trafił wspomniany pakiet akcji spółki, "ale wszystko wskazuje na to, że pozostał pod kontrolą tej samej grupy".

Kapitał Próchnika dzieli się na 10 mln akcji. Kurs spółki rośnie w trakcie dzisiejszej sesji o 8,9 proc. Cena jednej akcji to 1,71 zł.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Prawo / Elżbieta Sjöblom chce zamienić wierzytelności Próchnika na jego nowe akcje