Emax obiecuje lepsze wyniki

DI, ISB
opublikowano: 16-08-2006, 00:00

Emax liczy na znaczną poprawę wyników w II połowie roku. O pierwszych sześciu miesiącach powinien jak najszybciej zapomnieć. Słabe wyniki I półrocza zarząd spółki tłumaczy zastojem w przetargach na najważniejszych dla spółki rynkach publicznym i energetycznym.

— W II kwartale mieliśmy, jak na naszą skalę działalności i oczekiwania, mało kontraktów. Jestem pewien, że druga połowa roku będzie dla nas tradycyjnie lepsza, a zwłaszcza — że dobry będzie IV kwartał. W tym roku do tej pory szczególnie słabo wygląda sytuacja w sektorze publicznym, w którym z reguły najwięcej kontraktów zawieranych jest pod koniec roku — mówi Piotr Kardach, prezes Emaksu.

Aktualna wartość portfela zamówień Emaksu wynosi 321,9 mln zł, wobec 256,6 mln zł w takim samym okresie 2005 r.

Emax miał 992 tys. zł skonsolidowanego zysku netto w II kw. 2006 r., wobec 2,68 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 88,40 mln zł, wobec 80,36 mln zł rok wcześniej.

Trwa wezwanie Computerlandu na akcje Emaksu. Spółki przygotowują się do fuzji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy