emFinanse w I '07 kwartale zaoferuje produkty inwestycyjne

opublikowano: 09-02-2007, 08:15

Należący do BRE Banku pośrednik finansowy - emFinanse w I kwartale zaoferuje produkty inwestycyjne. Spółka w 2007 roku rozbuduje sieć pośredników finansowych i placówek partnerskich i liczy, że sprzeda kredyty za ponad 740 mln, w tym 575 mln zł kredytów hipotecznych - poinformował PAP prezes spółki.

Należący do BRE Banku pośrednik finansowy - emFinanse w I kwartale zaoferuje produkty inwestycyjne. Spółka w 2007 roku rozbuduje sieć pośredników finansowych i placówek partnerskich i liczy, że sprzeda kredyty za ponad 740 mln, w tym 575 mln zł kredytów hipotecznych - poinformował PAP prezes spółki.

"Strategia spółki opiera się na consumer finance, czyli kredytach gotówkowych i samochodowych, a drugą silną gałęzią są kredyty hipoteczne. Zdecydowaliśmy się także na utworzenie linii biznesowej funduszy inwestycyjnych. Oferta ruszy jeszcze w I kwartale" - powiedział PAP Maciej Garwacki, od lutego nowy prezes spółki.

Prezes poinformował, że oferta inwestycyjna będzie skierowana głównie do klientów zaciągających kredyty hipoteczne, dysponujących wkładem własnym.

"Często atrakcyjniejszym rozwiązaniem jest zwiększenie zadłużenia w kredycie i zainwestowanie pozyskanych środków w fundusz inwestycyjny. Takie rozwiązanie pozwoli naszym klientom na osiąganie dodatkowych zysków" - powiedział Garwacki.

W 2006 roku spółka emFinanse pośredniczyła w złożeniu wniosków kredytowych za około 350 mln zł, z czego około 300 mln zł stanowiły kredyty hipoteczne, a pozostałą część - kredyty gotówkowe i samochodowe.

Obecnie emFinanse zakłada, że w 2007 roku sprzeda kredyty za ponad 740 mln zł, chociaż prezes nie wykluczył, że plany te mogą zostać podwyższone.

"Chcemy sprzedać w tym roku 575 mln zł kredytów hipotecznych, jednak nie wykluczam, że tegoroczne cele będą podwyższone" - powiedział Garwacki.

W roku 2006 spółka zakończyła budowę oddziałów własnych i obecnie ma 11 takich oddziałów, w tym dwa oddziały hipoteczne. Pośrednik chce w 2007 roku skupić się na rozbudowie zewnętrznej sieci dystrybucji.

"W 2007 roku będziemy kontynuować rozwój sieci pośredników finansowych i placówek partnerskich" - powiedział Garwacki.

"Będziemy uzupełniali ofertę w obszarze wszystkich linii produktowych. Do kwietnia pozyskamy kolejnego partnera na kredyt gotówkowy" - dodał.

Obecnie emFinanse współpracuje z 10 partnerami w zakresie sprzedaży kredytów hipotecznych i czterema w obszarze consumer finance.

W sieci emFinanse działają dwie placówki partnerskie, jednak wkrótce będą uruchomione kolejne.

Skala rozwoju placówek partnerskich, które działać będą w formule franczyzowej, uzależniona ma być od ich wyników.

"Będziemy analizowali rentowność każdego punktu, który zostanie uruchomiony. Jeżeli zaobserwujemy, że break-even point placówek jest osiągany szybko, to będziemy intensywnie rozwijali ten kanał sprzedaży" - powiedział Garwacki.

Spółka emFinanse rozpoczęła działalność w grudniu 2005 roku, otwierając pierwszą placówkę w Szczecinie.

DI, PAP

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane