EMI rozstaje się z Mariah Carey za 28 mln USD

Administrator
opublikowano: 23-01-2002, 12:42

Należący do grupy medialnej EMI Virgin Records zapłaci 28 mln USD piosenkarce Mariah Carey za zerwanie z nią kontraktu. EMI, trzeci na świecie koncern muzyczny, podpisał kontrakt z Carey w ubiegłym roku. Po wydaniu przez nią wkrótce potem albumu „Glitter”, który okazał się porażką, narastające konflikty między koncernem a piosenkarką doprowadziły do zerwania kontraktu.

Należący do grupy medialnej EMI Virgin Records zapłaci 28 mln USD piosenkarce Mariah Carey za zerwanie z nią kontraktu.

EMI, trzeci na świecie koncern muzyczny, podpisał kontrakt z Carey w ubiegłym roku. Po wydaniu przez nią wkrótce potem albumu „Glitter”, który okazał się porażką, narastające konflikty między koncernem a piosenkarką doprowadziły do zerwania kontraktu.

EMI ostrzegła we wrześniu akcjonariuszy, że jej zysk na koniec roku rozrachunkowego, w marcu 2002 r, może być niższy o 20 proc. niż rok wcześniej. Udziały spółki straciły w ubiegłym roku niemal połowę wartości, choć od „dołka” w październiku zyskały już 40 proc.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Polecane