Emilewicz: czas rozważyć finansowe wsparcie dla inwestycji w samorządach

  • PAP
opublikowano: 29-11-2019, 07:24

Dostrzegamy zgłaszane problemy z konstruowaniem przyszłorocznych budżetów i wzrost kosztów funkcjonowania samorządów z różnych powodów, nie tylko ze względu na płacę minimalną, pisze w piątkowym Dzienniku Gazecie Prawnej minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Jadwiga Emilewicz
Zobacz więcej

Jadwiga Emilewicz fot. Marek Wiśniewski

Emilewicz podkreśla, że "staramy się przekonywać, by samorządy mówiły o wszystkich swoich dochodach nie tylko tych wynikających z subwencji i dotacji, lecz także tych, które są czystym wpływem z podatków".

"Jeśli więc mówimy o niewystarczającej subwencji oświatowej, to jednocześnie uczciwie pokażmy, jak w ostatnich czterech latach wzrosły rok do roku wpływy z podatków lokalnych" - dodała.

Wskazała też, że "Poznań zaczynał np. z poziomu poniżej 1 mld zł na początku naszej kadencji, a skończył na poziomie 1,2?1,3 mld zł". "Widać więc, że mamy do czynienia z systematycznym wzrostem rok do roku i warto, by ? pokazując wpływy ? samorządy dostrzegły także ten element" - zaznacza minister rozwoju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy