Emilewicz nagrodzona przez branżę elektroniczną

DI, PAP
opublikowano: 14-04-2018, 12:02
aktualizacja: 14-04-2018, 13:04

Szefowa MPiT Jadwiga Emilewicz dostała nagrodę za wkład w rozwój gospodarki cyfrowej.

Związek Cyfrowa Polska, reprezentujący branżę elektroniczną, przyznał jej statuetkę Cyfrowego Orła 2018.

Cytowana w komunikacie, minister przedsiębiorczości i technologii wskazała, że "nagroda to dla niej motywacja i wyzwanie, bo wie, że to, czego do tej pory udało się jej dokonać, to nie koniec jej misji". "Obiecała także sprostać wymaganiom i oczekiwaniom przedsiębiorców wobec jej resortu" - napisano.

Jak czytamy, nagrodę wręczono podczas uroczystej gali w trakcie międzynarodowych targów elektroniki użytkowej – Electronics Show, które od piątku odbywają się w podwarszawskim PTAK Warsaw Expo.

"Wyróżniliśmy panią minister naszą specjalną branżową nagrodą, by wyrazić poparcie dla jej dotychczasowych działań na rzecz wspierania innowacyjności, nowoczesnej myśli technologicznej oraz zaangażowania w proces digitalizacji polskiej gospodarki" – powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Związku Cyfrowa Polska Michał Kanownik.

Dodał, że "branża nowoczesnych technologii kibicuje zarówno pani minister, jak i całemu rządowi w realizacji wszelkich projektów, które przyczynią się do wsparcia sektora cyfrowego oraz start-upów, które z kolei pracują na to, by za kilka lat Polska mogła śmiało konkurować na arenie międzynarodowej".

Statuetka Cyfrowego Orła przyznawana jest rokrocznie przez polską branżę elektroniczną osobom i organizacjom działającym na rzecz rozwoju cyfrowej gospodarki. W tym roku nagrodę przyznano po raz drugi. W 2017 r. wyróżnienie trafiło do ówczesnego wicepremiera i ministra finansów i rozwoju, a dziś premiera Mateusza Morawieckiego.

Jak podano, Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT „Cyfrowa Polska” to branżowa organizacja pracodawców o charakterze non-profit, zrzeszająca największe firm z branży RTV i IT – producentów, dystrybutorów i importerów działających na polskim rynku.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Emilewicz nagrodzona przez branżę elektroniczną