Czytasz dzięki

Emilewicz: od 18 maja gastronomia, fryzjerzy i salony kosmetyczne znowu otwarte

  • PAP
opublikowano: 13-05-2020, 15:09

W drugiej połowie maja, w trzecim etapie odmrażania polskiej gospodarki, uruchomimy gastronomię, zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne - ogłosiła w środę wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Jadwiga Emilewicz
Zobacz więcej

Jadwiga Emilewicz fot. Marek Wiśniewski

"Uruchomimy kolejne trzy ważne branże spośród blisko 40, z którymi od kilku tygodni pozostajemy w intensywnym dialogu" - podkreśliła.

"Naszym celem jest wypracowanie zasad bezpiecznego i komfortowego powrotu do „nowej normalności”. Pomogą nam w tym wytyczne, które pozwolą bezpiecznie korzystać z kolejnych usług w dobie pandemii COVID-19" - dodała wicepremier.

"Od dłuższego czasu wsłuchiwaliśmy się w oczekiwania i postulaty branży gastronomicznej, fryzjerskiej i kosmetycznej. Mam nadzieję, że we współpracy z jej reprezentantami bezpiecznie, krok po kroku, wrócimy do +nowej normalności+ i przezwyciężymy negatywne konsekwencje pandemii koronawirusa" – powiedziała z kolei wiceszefowa resortu rozwoju Olga Semeniuk.

Ministerstwo rozwoju w związku z ogłoszeniem otwarcia branży beauty – usługi kosmetyczne, fryzjerskie oraz branżę gastronomiczną, w porozumieniu z Głównym Inspektoratem Sanitarnym oraz przedstawicielami branż i ekspertami, przygotowało wytyczne, które określają, w jaki sposób będzie można bezpiecznie świadczyć te usługi oraz z nich korzystać w okresie epidemii.

W środę podczas konferencji prasowej w KPRM szef rządu przedstawił plan łagodzenia obostrzeń, który będzie obowiązywał od poniedziałku, 18 maja.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane