Emilewicz: Polska rozwija się w szybkim tempie i nie zanosi się, by to tempo miało spowolnić

  • PAP
opublikowano: 18-10-2018, 16:10

Gospodarka ma się bardzo dobrze, Polska rozwija się w bardzo szybkim tempie i nie zanosi się, by to tempo miało w jakikolwiek sposób spowolnić – powiedziała w czwartek w Siedlcach minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Emilewicz wskazała, że o dobrym stanie polskiej gospodarki świadczy nie tylko rekordowe tempo wzrostu PKB – ponad 5 proc. i nie tylko prognozy „na najbliższe miesiące” zarówno instytucji krajowych jak i międzynarodowych agencji ratingowych.

„Potwierdziło to zestawienie najszybciej rozwijających się gospodarek świata przygotowywane przez Światowe Forum Gospodarcze, gdzie na 140 gospodarek Polska uzyskała 27. pozycję. Ale – co ciekawe – w kategorii stabilizacji ekonomicznej uzyskaliśmy 100 na 100 punktów” – powiedziała.

Szefowa resortu przedsiębiorczości oceniła, że mamy dobrze zbilansowaną gospodarkę, co "dobrze rokuje na przyszłość".

W jej opinii wyzwaniem na dzisiaj są inwestycje związane z sektorem energetycznym. „Energia jest siłą napędową gospodarki, gwarantuje nam bezpieczeństwo. Zaznaczyła, że stoimy w przededniu poważnych inwestycji, ale też rozwiązań prawnych, które mają zapewnić stabilizację energetyczną dla przemysłu.

Jak dodała, kierowany przez nią resort we współpracy z Ministerstwem Energii kończy prace nad pakietem rozwiązań dla przemysłu energochłonnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu