Emilewicz: priorytet MPiT na ten rok - kontynuacja ofensywy legislacyjnej na rzecz firm

  • PAP
opublikowano: 22-02-2018, 12:08
aktualizacja: 22-02-2018, 12:22

Kontynuacja ofensywy legislacyjnej na rzecz i w interesie przedsiębiorców to priorytety na najbliższy rok Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii - mówiła szefowa tego resortu Jadwiga Emilewicz. Dodała, że wyzwaniem na najbliższy rok są też działania na rzecz poprawy powietrza w Polsce.

Jadwiga Emilewicz
Zobacz więcej

Jadwiga Emilewicz Marek Wiśniewski

Jak poinformowało MPiT w czwartkowym komunikacie, minister uczestniczyła w środę w Gospodarczym Otwarciu Roku 2018, czyli wydarzeniu gromadzącym polskich przedsiębiorców, polityków i ekspertów z sektora finansowego wokół najważniejszych wyzwań dla polskiej i światowej gospodarki w rozpoczynającym się roku.

Podczas spotkania minister Emilewicz podkreśliła, że po pakiecie 100 zmian dla firm i Konstytucji Biznesu następne działania resortu będą dotyczyć m.in. reformy Prawa zamówień publicznych. Jej celem ma być zwiększenie udziału małych i średnich przedsiębiorców w obrocie kapitału publicznego. Zaznaczyła też, że w ministerstwie trwają również prace nad ustawą o prostej spółce akcyjnej.

"Po wejściu w życie flagowej reformy prawa dla przedsiębiorców – Konstytucji Biznesu, tworzącej nowe podstawy ustrojowe dla prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, dopełnieniem zmian będzie praktyczne wdrażanie nowych przepisów na gruncie działania administracji. Chodzi o to, aby urzędnicy, którzy są ogniwem pomiędzy literą prawa a przedsiębiorcami dobrze zrozumieli intencje nowych przepisów i stosowali je w praktyce, dobrze wypełniając swoją służebną rolę wobec przedsiębiorców " - napisano.

"Przedsiębiorcy są tymi, którzy pracującą najciężej dzisiaj w Polsce. To Państwo wypracowują ten dochód, który staje się główną składową budżetu i tworzą najatrakcyjniejsze miejsca pracy – a zatem rolą administracji jest bycie Państwa partnerem i sługą" – powiedziała, cytowana w komunikacie, kierując się do przedsiębiorców minister Jadwiga Emilewicz.

Wśród kolejnych wyzwań dla polskiej gospodarki na najbliższy rok szefowa MPiT wymieniła działania na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce. Jej zdaniem bez współpracy przedstawicieli nauki, kreatywnych przedsiębiorców oraz środowiska start-upów trudno będzie zmierzyć się z tak wielowymiarowym i ponadsektorowym problem, jakim jest smog w polskich miastach.

"Zarówno potrzebna będzie technologia szybkiego, sprawnego i taniego pomiaru powietrza, jak i technologia ocieplania domów, i wreszcie przekształcanie transportu publicznego i indywidualnego na przyjazny środowisku. To wszystko wymaga zaangażowania innowacyjnych środków i technologii" – dodała.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu