Czytasz dzięki

Emilewicz: staramy się uderzyć w tych, którzy tworzą zatory płatnicze

  • PAP
opublikowano: 08-07-2019, 06:26

Staramy się wprowadzać rozwiązania, celnie uderzające w tych, którzy tworzą zatory płatnicze, mówi w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej" minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz o przyjętej przez Sejmu ustawie o zatorach płatniczych.

Jadwiga Emilewicz
Zobacz więcej

Jadwiga Emilewicz Fot. Marek Wiśniewski

Jak zauważa Emilewicz w rozmowie z gazetą, można by np. drastycznie skrócić terminy płatności, ale nie wiadomo czy dałoby się to wyegzekwować. Stąd zobowiązanie, by największe firmy publikowały sprawozdania ze swoich praktyk płatniczych - wskazuje minister.

Jak dodaje Emilewicz, liczy, że Sejm jeszcze w tej kadencji przyjmie inny projekt, przygotowany przez jej ministerstwo - całkowicie nową ustawę Prawo zamówień publicznych. Według niej, projekt powinien zostać przyjęty przez rząd we wtorek 9 lipca i jeszcze w lipcu trafić do Sejmu, a właściwe komisje mogą pracować też między posiedzeniami. Ustawa ma obowiązywać od 2021 r., ale Jadwiga Emilewicz ocenia, że "to tak ważna ustawa, że chyba warto, by Sejm przyjął ją jeszcze w tej kadencji".

Szefowa resortu przedsiębiorczości i technologii wyraża też nadzieję, że we wrześniu uda się jej zaprezentować w Brukseli raport, który wskaże Komisji Europejskiej kierunki likwidacji barier, jakie przedsiębiorcy napotykają na wewnętrznym rynku UE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane