Emilewicz: z efektów wzrostu gospodarczego powinni korzystać wszyscy obywatele

  • PAP
opublikowano: 13-06-2019, 18:26

Potrzebujemy dobrej współpracy między sektorem publicznym i prywatnym, zarówno w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej - powiedziała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz podczas ABSL Summit. Jak dodała, z efektów wzrostu gospodarczego powinni korzystać wszyscy obywatele.

Emilewicz mówiła w czwartek podczas wystąpienia na ABSL Summit, że "oczekiwania społeczne i trendy technologiczne wpływają na współczesną politykę w bezprecedensowy sposób, a obywatele wzywają rządy do podjęcia zdecydowanych działań w celu ochrony społeczeństw i rozwiązywania problemów".

Jej zdaniem potrzebne są przepisy, które tworzą standardy, promują jakość, dobrą współpracę między sektorem publicznym i prywatnym, zarówno w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej. "Potrzebujemy lobbingu, który wychodzi poza wąskie interesy państw i biznesu, a który analizuje wszystkie społeczne i ekonomiczne koszty i korzyści wynikające z cyfryzacji naszego życia, gospodarki czy działań politycznych" – powiedziała Emilewicz.

Szefowa resortu podkreśliła, że ostatnie 15 lat to okres, w którym polska gospodarka skutecznie wkroczyła do globalnych łańcuchów produkcji i stała się integralną częścią europejskiej gospodarki we wszystkich jej wymiarach.

Jak mówiła, z efektów wzrostu gospodarczego powinni korzystać wszyscy obywatele, a usługi publiczne powinny mieć wysoki standard, sprawiedliwość społeczna zaś powinna być czymś więcej niż tylko hasłem. W ocenie Emilewicz kluczem do osiągnięcia tego celu jest wzmocnienie sektora MŚP i rozwój kompetencji cyfrowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy