Emir Kataru: chcemy zainteresować się polską ofertą sprzętu wojskowego

PAP
05-05-2017, 13:59
aktualizacja: 05-05-2017, 14:00

Polska słynie od lat z bardzo dobrej oferty sprzętu wojskowego, chcemy się nią zainteresować, mówił po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą emir Kataru Tamim ibn Hamad Al-Thani. Jak dodał rozmowy dotyczyły także m.in. poszerzenia współpracy gospodarczej.

Zobacz więcej

Emir Kataru Tamim ibn Hamad Al-Thani, prezydent Andrzej Duda fot. Krystian Maj/FORUM

Emir Kataru podkreślił, że relacje Polski i Kataru są bardzo dobre, a między oboma krajami nie ma żadnych nieporozumień. Jak zaznaczył rozmowy z prezydentem Andrzejem Dudą dotyczyły m.in. możliwości poszerzenia współpracy gospodarczej.

"Katar dostarcza Polsce gaz skroplony i podpisano aneks do tej umowy w ciągu ostatnich paru tygodni" - mówił.

"Rozmawialiśmy o możliwościach poszerzenia współpracy gospodarczej i inwestycyjnej, będą wyznaczone odpowiednie organy - fundusze po obydwu stronach - które mają przyjrzeć się bliżej takim możliwościom inwestycji w infrastrukturę, również w turystyce" - dodał.

Emir Kataru zaznaczył, że rozmowy dotyczyły także współpracy kulturalnej, oświatowej oraz dziedziny obronności. "Polska słynie od lat bardzo dobrej oferty sprzętu wojskowego, chcemy się nią zainteresować" - oświadczył.

Kolejnym tematem rozmowy - jak mówił emir Kataru - był konflikt izraelsko-palestyński oraz kwestia terroryzmu. Podkreślił, że najbardziej poszkodowani przez zjawisko terroryzmu są Arabowie i muzułmanie, a sam terroryzm to - zdaniem emira Kataru - "pokłosie dziesięcioleci nieodpowiedniego traktowania rządzących na Bliskim Wschodzie swoich obywateli".

"Musimy walczyć z terroryzmem, również poprzez wykorzenienie jego przyczyn" - wskazał.

Emir Kataru podkreślił, że relacje jego kraju i Polski układają się bardzo dobrze i wyraził przekonaie, że "będą one dalej się dobrze rozwijać w różnych dziedzinach".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Emir Kataru: chcemy zainteresować się polską ofertą sprzętu wojskowego