Emocje na giełdzie udzielają się złotemu

Andrzej Gondek
opublikowano: 17-01-2008, 00:00

Rano zapachniało paniką. Gwałtownie umacniał się jen, zbliżając się do 3-letnich maksimów wobec USD. Tracił złoty, pokonując na EUR/PLN poziom 3,60. Z czasem nastroje się poprawiły. Giełdy odrabiały straty, a jen oddał całość zysków. Złoty, wspierany nadziejami na podwyżki stóp procentowych, odrobił część strat, zamykając dzień w relacji do euro poniżej 3,60.

Dane o inflacji konsumenckiej CPI w USA w ujęciu rocznym były zgodne z prognozami, a minimalnie wyższe m/m. Zaskakująco duży natomiast był napływ kapitałów netto do USA. Perspektywa obniżek stóp procentowych wabi kapitał spekulacyjny na tamtejszy rynek długu. EUR/USD po wczorajszej spadkowej świecy na wykresie dziennym konsoliduje się poniżej istotnych oporów na poziomie 1,4700. Tym samym rośnie szansa na zrealizowanie długoterminowej formacji podwójnego szczytu.

Andrzej Gondek

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Andrzej Gondek

Polecane