Emocje opadły, ale czarne chmury blisko

Marek Rogalski
opublikowano: 16-03-2007, 00:00

Czwartek nie przypominał ostatnich dni, kiedy na rynkach panowała nerwowość, a zmienność notowań była duża. Emocje opadły, chociaż niepewność pozostała, co ograniczało decyzje o zakupach złotego i polskich akcji.

W rezultacie nasza waluta nieco zyskała — po południu za euro płacono średnio 3,8930 zł, a za dolara 2,94 zł. Perspektywy złotego nie są jednak dobre. Pojawia się coraz więcej sygnałów sugerujących podwyżkę stóp procentowych już w najbliższych miesiącach, co może zaszkodzić rynkowi długu. Niepewne nastroje na giełdach mogą przyczynić się do dalszego wzrostu awersji inwestorów do ryzyka i odpływu kapitałów z rynków wschodzących. W najbliższym czasie kluczowe będą informacje o inflacji konsumenckiej w USA, które pomogą w ocenie terminu pierwszej obniżki stóp procentowych przez Fed.

Marek Rogalski

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu