Emperia: Gigantyczna zaległość podatkowa na horyzoncie

opublikowano: 02-03-2016, 15:25

Nawet 182 mln zł plus odsetki od kwietnia 2012 r. - tyle może wynieść zaległy podatek, który będzie musiała uiścić Emperia, jeśli ustalenia protokołu z kontroli posłużą za podstawę decyzji skarbówki.

Urząd Kontroli Skarbowej w Lublinie sprawdził rzetelność deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania i wpłacania podatku dochodowego od osób prawnych przez spółkę w 2011 r. 

Zobacz więcej

Fot: Grzegorz Kawecki, "Puls Biznesu"

Czytaj także: Kolejny pupil OFE rozczarował

W protokole zawarto ocenę prawną, że półka osiągnęła dodatkowy dochód podatkowy ze zbycia Segmentu Dystrybucyjnego w 2011 roku w kwocie 959 mln zł.

"Protokół jest dokumentem urzędowym, który nie rozstrzyga sprawy. Niemniej jednak w przypadku przyjęcia ustaleń Protokołu w decyzji Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie, a następnie utrzymania tej decyzji przez organ odwoławczy (Dyrektora Izby Skarbowej), powyższe może skutkować obowiązkiem uiszczenia przez Spółkę zaległości podatkowej w wysokości 182.268.537,00 zł wraz z odsetkami za zwłokę od dnia 1 kwietnia 2012 roku" - podała Emperia w komunikacie.

Emperii przysługuje prawo do wniesienia zastrzeżeń do protokołu.

"Spółka nie zgadza się z ustaleniami Protokołu i podejmie wszystkie możliwe kroki prawne mające na celu wykazanie braku podstaw do przyjęcia wyżej opisanych ustaleń" - dodano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Emperia: Gigantyczna zaległość podatkowa na horyzoncie